Kliknij TUTAJ aby przeczytać informację o plikach Cookie

Stacje uzdatniania wody

Zadanie jakie ma do wykonania stacja uzdatniania wody to zmiękczenie wody oraz redukcja zanieczyszczeń. Zła jakość wody to często występujące zjawisko, które wywiera negatywny wpływ nie tylko na wszelkie znajdujące się w budynkach instalacje oraz urządzenia, ale przede wszystkim  na stan zdrowia. Stacja uzdatniania wody to instalacja pozwalająca ograniczyć lub wyeliminować niepożądane składniki.

Uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody może nastąpić w kilku różnych procesach, w tym zmiękczania oraz demineralizacji. Stacja zmiękczania wody ma na celu usunięcie jej twardości, co pozwala m.in. chronić instalacje (np. instalacje p.poż) i urządzenia grzewcze przed osadzaniem się kamienia kotłowego, zmniejszyć zużycie środków czystości, zwiększyć skuteczność środków piorących, a nawet pozytywnie wpłynąć na walory smakowe oraz zdrowotne przyrządzanych w kuchni potraw.

Wysoki stopień czystości wody zaś zapewnia instalacja jaką jest stacja demineralizacji wody, której działanie polega na usuwaniu zawartych w wodzie soli magnezowych czy chlorkowych. Stosowana jest głównie w laboratoriach, szpitalach, przemysłach farmaceutycznym, elektronicznym, kosmetycznym, energetycznym czy spożywczym - a więc wszędzie tam, gdzie utrzymanie wysokiej jakości użytkowanej wody jest koniecznością.  Pamiętać należy, że zubożenie wody ze składników mineralnych wpłynie negatywnie na jakość wody. Woda pozbawiona składników mineralnych w organizmie prowadzi do wrzodów żołądka lub nadżerek na jelitach (wynika to z procesów biologicznych,chemicznych i fizycznych  których konsekwencją jest zmiana pH na poszczególnych odcinkach przewodu pokarmowego doprowadzających do zniszczenia flory bakteryjnej). Konsekwencją nadmiernego zmiękczenia wody jest również brak wytwarzania mydlin (w procesie powstawania mydlin potrzebne są takie pierwiastki jak magnez, wapń, sód). Kluczem w doborze stacji uzdatniania wody jest cel jakiemu ma służyć oraz fachowość wykonania.

Stacje uzdatniania wody - ceny

Stacja oczyszczania wody to konstrukcja, której cena zależy od wielu zmiennych, takich jak np. wielkość czy rodzaj głowicy sterującej. Ceny obejmują przedział od 1000 do nawet 7000 złotych.