Kliknij TUTAJ aby przeczytać informację o plikach Cookie

Sieci ciepłownicze

Instalacje przesyłowe C.O. – maksymalnie wydajne i energooszczędne

Specjalizujemy się w sieciach ciepłowniczych preizolowanych oraz tradycyjnych.

W zależności od przeznaczenia mogą to być sieci komunalne lub przemysłowe o wysokich lub niskich parametrach. Transport odbywa się za pomocą rurociągów grzewczych wykonanych ze stali lub tworzywa. Energia cieplna sprawnie przekazywana jest ze źródła ciepła do miejsca odbioru. Mówiąc o zaletach z punktu widzenia obsługi technicznej, warto wspomnieć, że instalacje ciepłownicze tego rodzaju maksymalnie redukują straty przesyłowe. Dodatkowo sieć ciepłownicza wyposażona jest w system wykrywania nieszczelności, co znacznie zmniejsza możliwość poniesienia strat z powodu ubytków wody. Wykonanie nowoczesnych systemów preizolowanych zapewnia długotrwałe bezawaryjne użytkowanie, a w razie awarii lub uszkodzenia niezależnego od użytkownika dostajemy natychmiastową informację o miejscu awarii. 

Sieć ciepłownicza – zaprojektujemy i zrealizujemy

Podczas projektowania sieci cieplnej należy przestrzegać określonych zasad. Przede wszystkim powinna być prowadzona najkrótszą drogą jednocześnie zapewniając należytą kompensację rurociągów. W zależności od obiektów rodzaju obiektów, które chcemy zasilić dobieramy ułożenie w ziemi lub sieci napowietrzne, aby zapewnić wymagane przez przepisy odległości od infrastruktury technicznej oraz zapewnić jak najmniejszą uciążliwość zarówno dla mieszkańców, jak i jednostek eksploatacyjnych.

Sieć ciepłownicza wraz z uzbrojeniem powinna podlegać właściwej eksploatacji, czyli utrzymaniu odpowiednich parametrów pracy oraz bieżącej konserwacji. Tylko wtedy może działać niezawodnie i przesyłać właściwe ilości ciepła bez strat. Dodatkowo, w sieci ciepłowniczej część ciepła w skali roku kalendarzowego stanowi ciepło z odnawialnych źródeł energii, ciepło użytkowe z kogeneracji czy też ciepło odpadowe z instalacji przemysłowych. To sprawia, że sieci cieplne są energooszczędnym rozwiązaniem o wysokiej efektywności energetycznej. Ich powszechne stosowanie dyktowane jest jednak w pierwszej kolejności bardzo dobrymi wynikami w przesyłaniu ciepła, a energooszczędność jest ich dodatkowym atutem.

Termeco specjalizuje się w realizacjach preizolowanych sieci ciepłowniczych wykorzystując najnowocześniejsze dostępne metody. Realizujemy kompleksowe projekty od momentu wykonania projektu poprzez realizację sieci ciepłowniczych aż do odtworzenia terenu włącznie z robotami brukarskimi.