Kliknij TUTAJ aby przeczytać informację o plikach Cookie

Montaż kotłów na różne paliwa

Wybór i montaż kotła w instalacji centralnego ogrzewania jest jednym z bardziej istotnych jej elementów. Dlatego tylko właściwie wykonana i przygotowana do użytkowania kotłownia na paliwo stałe czy też odpowiednio dobrane kotłownie gazowe mogą poprawnie i w pełni efektywnie pracować przez lata. Bez względu na to, czy montowana jest kotłownia w domu czy w budynku firmowym albo użyteczności publicznej, warto postawić na usługi profesjonalnej firmy budowlanej, mającej w zakresie swoich usług również możliwość profesjonalnej instalacji c.o. czy potrzebnych prac przy instalacji wodno-kanalizacyjnej albo gazowej. Tylko kompleksowe rozwiązania gwarantują skuteczność wykonanych prac oraz ich najlepszą trwałość.

Kotłownia w domu

W Polsce w związku z wieloletnią tradycją nadal najpopularniejsza jest kotłowania na paliwo stałe. Bez względu, czy tworzone są nowoczesne kotłownie na pellet, tradycyjne na węgiel różnego typu, czy też wygodne kotłownie na ekogroszek, aby pełniły one swoje funkcje bez zastrzeżeń powinny zostać zainstalowane przez profesjonalną ekipę. Jedynie poprawnie wyregulowany kocioł, zwłaszcza jeżeli będzie również użytkowany do podgrzewania ciepłej wody użytkowej jak to bywa często w przypadku gdy wybór pada na kotłownie na pellet, gwarantuje bezawaryjną pracę. Fachowcy doradzą również odpowiedni wybór pieca czy konieczność dostosowania istniejącej instalacji do wybranych rozwiązań, co niejednokrotnie jest konieczne w celu zapewnienia jej pełnej efektywności. Kotłownia w domu to ważne zagadnienie wymagające profesjonalnego podejścia, nie można pozwolić na jej awarię zwłaszcza w szczycie sezonu grzewczego.

Wybór kotła do instalacji C.O.

Kotłownia na paliwo stałe to nie jedyne rozwiązanie w instalacji centralnego ogrzewania. Ze względu na dużą wygodę oraz estetykę użytkowania coraz częściej stosowana jest kotłownia gazowa w domu jednorodzinnym, która jeżeli istnieje dostęp do instalacji gazowej, lub też możliwość jej poprowadzenia będzie doskonałym sposobem na ogrzanie domu. Zaawansowane kotłownie gazowe stwarzają możliwości pełnego sterowania, również zdalnego. Nie brudzą, są prawie bezobsługowe. Taka kotłownia w domu to spora wygoda, ale jest zwykle bardziej kosztowna niż na przykład kotłownie na pellet, które również nie wymagają zbyt dużej obsługi, jeżeli ich montaż i regulacja były właściwe.