Kliknij TUTAJ aby przeczytać informację o plikach Cookie

Wewnętrzne instalacje gazowe

W czasach, gdy coraz więcej właścicieli domków jednorodzinnych zwraca uwagę nie tylko na efektywność wybranej formy ogrzewania budynku, ale również na jej wpływ na środowisko, ogrzewanie gazowe z dnia na dzień zyskuje na popularności. Ogrzewanie domu gazem  zapewnia użytkownikom wysoki komfort cieplny przy minimum wysiłku z ich strony.

Ile kosztuje ogrzewanie gazowe?

Tak jak w przypadku każdej nowoczesnej formy ogrzewania w momencie zmiany instalacji na gazową należy liczyć się z początkowymi wydatkami. Koszt instalacji gazowej w domu nie jest jednak na tyle duży, by przekroczył możliwości przeciętnego domowego budżetu. Zależny jest od zapotrzebowania na energię cieplną oraz źródło gazu (czy instalowany będzie zbiornik zewnętrzny czy gaz będzie pochodził z sieci przesyłowych). Dodatkowe korzyści wynikają z wygody użytkowania tej formy ogrzewania. Komfort przebywania w ciepłym domu, bez konieczności samodzielnej obsługi kotła jest nie do przecenienia. Jednocześnie jest to bardzo ,,czysta”, ekologiczna forma energii porównując do kotłów na węgiel, ekogroszek czy palet. Przy obecnej technologi z emitora wydostaje się praktycznie woda i dwutlenek węgla, a spaliny schładzane są na odcinku między kotłem a zakończeniem komina. Nie generuje również dodatkowych odpadów jak pyły czy żużel ograniczając koszty utylizacji.

Czy ogrzewanie gazowe może być tańsze?

Gdy w grę wchodzi ogrzewanie gazowe, cena instalacji może być bardzo zróżnicowana. Koszt zależy od potrzeb konkretnego użytkownika i parametrów budynku, w którym ma być zastosowana ta forma ogrzewania. Tylko indywidualny projekt pozwala na optymalizację kosztów.

Dodatkowymi instalacjami gazowymi są kuchenki gazowe. Nie zawsze można je zamontować w domu tak, aby zostały odebrane przez nadzór budowlany czy gazownię. Pamiętajmy więc aby nie zlecać takich robót osobom, które nie zważając na przepisy Prawa Budowlanego montują takie instalacje nie zważając na czasem nawet śmiertelne konsekwencje swojego działania dla łatwego zysku.